Profesyonel Ses Sağlığı üzerine Söyleşi

Profesyonel Ses Sağlığı üzerine Söyleşi
21 Kasım 2023, İstanbul

Ses Konuşma Yutma Bozuklukları Derneği (SKYBD) tarafından düzenlenen “Profesyonel Ses Sağlığı üzerine Söyleşi” etkinliği Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Anabilim Dalı ev sahipliğinde Dr. İbrahim Üzümcü Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.
Toplantı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından SKYBD Başkanı Prof.Dr. Hakan Birkent ve Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof.Dr. Tülün Malkoç’un açılış konuşmaları ile başladı. Moderatörlüğünü Profesyonel Ses Derneği Başkanı Prof.Dr. Haldun Oğuz’un (@prof.dr.haldunoguz) yaptığı söyleşide Prof.Dr. Kürşat Yelken, Prof.Dr. Sevtap Akbulut, Doç. Seta Kürkçüoğlu, Dr. Öğretim Üyesi Ardan Beyarslan ve Dr. Eylül Birkent konuşmacı olarak yer aldı. Oturum yüzden fazla katılımcı tarafından ilgiyle izlendi.
Bilimsel toplantının ardından gerçekleştirilen Fidan Kurt Kasapbaşı ve Tuğçem Kar’ın solist olarak yer aldığı şan resitali geceye renk kattı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

fonasyon-ve-subglottik-basinc

Fonasyon Ve Subglottik Basınç

İnsan sesinin kaynağı, solunum ile alınan havanın geri verilmesi sırasında ses tellerinin titreşmesidir. Ses telleri düzeyinin altında (subglottis) oluşan basınç bunun için kritik öneme sahiptir. Subg

cogan-sendromu

Cogan Sendromu

Cogan sendromu, sifiliz ile ilişkili olmayan interstisyel keratit ile birlikte denge ve işitme sorunlarının bir arada bulunduğu bir otoimmün hastalıktır. İnterstisyel keratit hızla

Avrupa Foniyatristler Birliği Ses Komitesi toplantısı

RANDEVU TALEBİ

* Lütfen form alanlarını giriniz, bilgileriniz gizli tutulmaktadır.